Poznaj sekrety urody kobiet orientu

nicznymi składają się z nieprzetworzonych substancji pochodzenia mineralnego, roślinnego i zwierzęcego. Nie zawierają więc sztucznych związków chemicznych, takich jak np. barwniki, konserwanty, silikony. W związku z tym mniej uczu

Poznaj sekrety urody kobiet orientu olejek na wągry

Które kosmetyki są lepsze ? naturalne czy zwykłe?


Porównując kosmetyki zwykłe z naturalnymi oczywistym jest, że przewagę mają te drugie. Kosmetyki naturalne, inaczej zwane bio lub organicznymi składają się z nieprzetworzonych substancji pochodzenia mineralnego, roślinnego i zwierzęcego. Nie zawierają więc sztucznych związków chemicznych, takich jak np. barwniki, konserwanty, silikony. W związku z tym mniej uczulają, nie podrażniają, są delikatniejsze dla skóry, włosów i paznokci. Ponadto olejki pochodzenia organicznego zawierają dużo łatwo przyswajalnych składników odżywczych, dlatego lepiej pielęgnują skórę i włosy, poprawiając ich kondycję. Zwykłe kosmetyki mogą zawierać substancje wysuszające i podrażniające, a także blokujące wchłanianie związków odżywczych, tak jak czyni to dodatek silikonów w szamponach.


Stosowanie olei organicznych w kosmetyce


Stosowanie naturalnych olejków w kosmetykach jest częstym zabiegiem producentów, ze względu na ich szerokie zastosowanie i substancje odżywcze. Są używane jako dodatek do kremów, odżywek, maseczek, czy nawet szamponów. Ich właściwości odżywcze pomagają w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci polepszając ich kondycję i wygląd. Olejki organiczne pochodzenia roślinnego są stosowane także w aromaterapii, przy kąpielach relaksacyjnych czy masażach. Zaletami używania olei kosmetycznych są łatwa przyswajalność substancji odżywczych oraz przyjemna w użytkowaniu formuła i szerokie spektrum właściwości. Najczęściej stosowanymi olejami naturalnymi są olej arganowy, kokosowy, jojoba oraz shea.


Czym są kosmetyki naturalne?


Kosmetykami naturalnymi nazywa się grupę środków pielęgnacyjnych, które składają się wyłącznie z substancji występujących w naturze. Zawierają w składzie surowce mineralne, roślinne, czasem nawet zwierzęce, pozyskane jednak w sposób nieszkodliwy dla zwierząt. Składniki pochodzenia zwierzęcego nie mogą być pozyskiwane z żywych lub martwych zwierząt, dopuszczalne jest jednak stosowanie substancji przez nie wytworzonych. Kosmetyki naturalne, inaczej zwane kosmetykami eko, bądź organicznymi nie powinny mieć dodatku sztucznych substancji, takich jak parabeny, silikony czy barwniki chemiczne. Dopuszcza się jednak stosowanie niektórych środków syntetycznych, niemogących być pozyskanych w sposób naturalny. Mimo tego skład kosmetyków organicznych jest w większości, jeśli nie w całości, pozyskany z surowców naturalnych, jak najmniej przetworzonych chemicznie.