Auto w potrzebie - mechanik na pomoc!

ady dotyczącej sposobów dbania o samochód. Dlatego bardziej specjalistyczne sklepy motoryzacyjne cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza pośród nowych kierowców, którzy jeszcze nie potrafią samodzielnie podejmować decyzji odnoś

Auto w potrzebie - mechanik na pomoc!

Fachowy sklep motoryzacyjny

Fachowy sklep motoryzacyjny charakteryzuje się tym, że oprócz zrobienia w nim zwykłych zakupów motoryzacyjnych można także skorzystać z porady dotyczącej sposobów dbania o samochód. Dlatego bardziej specjalistyczne sklepy motoryzacyjne cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza pośród nowych kierowców, którzy jeszcze nie potrafią samodzielnie podejmować decyzji odnośnie swojego samochodu. Informacje na temat tego, gdzie można znaleźć najbardziej sprawdzony sklep motoryzacyjny otrzymają na stronach internetowych o profilu motoryzacyjnym oraz w gazetach branżowych. Na tej podstawie będą mogli wybrać dla siebie wielousługowy sklep motoryzacyjny, najlepiej dopasowany do ich potrzeb i oczekiwań.


Zamawianie części samchodowych przez mechanika

Każdy samochód czasami wymaga naprawy. Jednak dla niektórych osób wymiana nawet drobnych części samochodowych może być sporym problemem. Dlatego zwracają się one z prośbą o pomoc do mechaników samochodowych. Dobry mechanik samochodowy będzie potrafił dokonać wyboru najlepszych części samochodowych, które zostaną przez niego umieszczone w samochodzie klienta. Może on także samodzielnie dokonać zamówienia takich części samochodowych i przywieźć je na miejsce naprawy, jeżeli takie będzie życzenie klienta. Dlatego wydaje się, że wynajęcie dobrego mechanika w momencie, kiedy właściciel samochodu nie potrafi przeprowadzić jego samodzielnej naprawy, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Podejmowanie samodzielnych prób naprawy samochodu w takiej sytuacji byłoby nieodpowiedzialne.


Zalety (w stosunku do opon diagonalnych)

Opona radialna (promieniowa)

W oponie radialnej osnowa ułożona jest promieniowo (radialnie ? stąd nazwa), czyli pod kątem 90°. Dla jej wzmocnienia stosuje się warstwy opasania. Takie ułożenie osnowy powoduje większą elastyczność boku opony, a warstwy opasania zapewniają usztywnienie bieżnika, co odpowiednio poprawia zachowanie się podczas jazdy po łuku i zwiększa powierzchnię styku opony z nawierzchnią.
Zalety (w stosunku do opon diagonalnych):

precyzyjne prowadzenie
mniejsze zużycie paliwa

Wady (w stosunku do opon diagonalnych):

niska odporność ścianki bocznej na uszkodzenia mechaniczne
konieczność stosowania tulei metalowo-gumowych w zawieszeniu

Opona dętkowa
Opona dętkowa, opatentowana przez firmę Michelin w 1930 roku, to opona w której za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia odpowiedzialna jest dętka. Oponę dętkową oznacza się TT (z ang.: Tube Type).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opona_pneumatyczna